Committee

Steering Committee

  • Muljowidodo (Institute of Technology Bandung)
  • Kenzo Nonami (Chiba University)
  • Tianyou Chai (Northeastern University)
  • Kwang-Joon Yoon (Konkuk University)
  • Hoon Cheol Park (Konkuk University)

International Advisory Committee

  • Agus Budiyono (Institute of Technology Bandung)
  • Debopam Das (IIT Kanpur)
  • Mochammad A. Moelyadi (Institute of Technology Bandung)
  • Masafumi Miwa (Tokushima University)
  • Rini Akmeliawati (University of Adelaide)
  • Okyay Kaynak (Bogazici University)
  • Shuzhi Sam Ge (National University of Singapore)
  • I-Ming Chen (Nanyang Technological University)
  • Sutthiphong Srigrarom (University of Glasgow Singapore)
  • Quan Pan (Northwestern Polytechnical University)
  • David T.W. Lin (National University of Tainan)
  • Taesam Kang (Konkuk University)

General Chairs

  • Wei He (University of Science and Technology Beijing)
  • Lung-Jieh Yang (Tamkang University)

Program Chairs

  • Youmin Zhang (Concordia University)
  • Bin Jiang (Nanjing University of Aeronautics and Astronautics)
  • Changyin Sun (Southeast University)
  • Zhijun Li (University of Science and Technology of China)

Award Chairs

  • Haibin Duan (Beihang University)
  • Mou Chen (Nanjing University of Aeronautics and Astronautics)
  • Jun Fu (Northeastern University)
  • Xin Xu (National University of Defense Technology)

Publicity Chairs

  • Jian Sun (Beijing Institute of Technology)
  • Guang Li (Queen Mary University of London)
  • Yang Cong (Shenyang Institute of Automation, Chinese Academy of Sciences)
  • Jingfeng Yang (Shenyang Institute of Automation, Guangzhou, Chinese Academy of Sciences)
  • Yaohong Qu (Northwestern Polytechnical University)
  • Xiang Yu (Beihang University)

Publication Chairs

  • Chenguang Yang (University of the West of England)
  • Qinglei Hu (Beihang University)
  • Long Cheng (Institute of Automation, Chinese Academy of Sciences)
  • Guo Xie (Xi’an University of Technology)
  • Jinwen Hu (Northwestern Polytechnical University)

Special Session Chairs

  • Hongyi Li (Guangdong University of Technology)
  • Zhengguang Wu (Zhejiang University)
  • Ziyang Meng (Tsinghua University)
  • Jing Xin (Xi’an University of Technology )
  • Zhijia Zhao (Guangzhou University)
  • Zhijie Liu (University of Science and Technology Beijing)

Finance Chairs

  • Qiang Fu (University of Science and Technology Beijing)

Local Arrangement Chairs

  • Yao Yu (University of Science and Technology Beijing)
  • Liang Sun (University of Science and Technology Beijing)

Registration Chairs

  • Yongliang Yang (University of Science and Technology Beijing)
  • Yao Zou (University of Science and Technology Beijing)